ME w pływaniu: Michał Golus gwiazdą naszej ekipy, drugie złoto Polaka w Dublinie!

Wspaniale spisuje się podczas mistrzostw Europy rozgrywanych w Dublinie Michał Golus. Nasz pływak sięgnął po złoto na dystansie 100 metrów stylem dowolnym! Polak tym samym cieszy się z drugiego tytułu mistrzowskiego na tej imprezie.

Michał Golus spisuje się rewelacyjnie na mistrzostwach Europy. W środowym finale 50 metrów stylem dowolnym (S8) sięgnął po pierwsze dla Polski złoto. Zawodnik Wodnika Radom dziś spróbował swoich sił na dwukrotnie dłuższym dystansie. W swojej serii 22-latek minimalnie przegrał z Niemcem Torbenem Schmidtke. Na finiszu uzyskał 1:05,30 min, a reprezentant naszych zachodnich sąsiadów dotknął ściany basenu 0,12 s szybciej. Golus tym samym ostatecznie miał czwarty wynik eliminacji. W wieczornym finale mieliśmy ogromne powody do radości. Polski pływak okazał się bezkonkurencyjny, zwyciężył z czasem 1:01.70 min, znacznie lepszym niż w eliminacjach. Za jego plecami uplasowali się Hiszpanie Inigo Llopis Sanz oraz Sergio Salvador Martos Minguet, którzy do naszego mistrza stracili odpowiednio 1,06s i 1,74s.

Na koniec zaprezentował się Igor Hrehorowicz. Niespełna 16-letni zawodnik Startu Wrocław zajął siódme miejsce z czasem 2:28.69 min. na 200 metrów stylem zmiennym (SM9). Triumfował ogromną przewagą nad resztą stawki Federico Morlacchi z Włoch (2:17.55 min), za nim uplasowali się Francuz Ugo Didier (2:21.19 min) i Węgier Tamas Toth (2:22.16 min).

Wcześniej tego samego dnia po srebro popłynęła Oliwia Jabłońska. Biało-czerwoni po pięciu dniach mistrzostw Europy mają już dziewięć medali: po trzy z każdego koloru.

————

Foto: Bartłomiej Zborowski/ Polski Komitet Paraolimpijski.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter

I consent to the terms and conditions

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL