Pływanie: Artur Pióro i Konrad Powroźnik z tytułami wicemistrzów Europy

Siedemnaście krążków – dwa złote, osiem srebrnych i siedem brązowych – mają w swoim dorobku polscy pływacy, którzy od poniedziałku rywalizują w Lublinie o medale XII Mistrzostw Europy Niesłyszących. Po tytuły wicemistrzów Europy w rozgrywanych w sesji popołudniowej finałach popłynęli Konrad Powroźnik oraz Artur Pióro.

Po szesnasty medal dla Polski (siódmy ze srebrnego kruszcu) sięgnął w przedostatnim dniu mistrzostw Konrad Powroźnik, który w Lublinie zgromadził już pokaźną kolekcję trofeów w startach indywidualnych oraz zespołowych. 21-latek tytuł wicemistrza Starego Kontynentu na dystansie 400 metrów stylem zmiennym przypieczętował wynikiem 4:39,00 min, tracąc tym samym do dzisiejszego triumfatora – Rosjanina Witalija Obotina 5,13 s. Przewaga Powroźnika nad trzecim w klasyfikacji Ukraińcem Dmytro Cheilykiem również byłą bezpieczna i wynosiła ona 8,04 s.

W finale 1500 metrów techniką dowolną, który przyniósł biało-czerwonym w piątek drugi srebro, oglądać mogliśmy dwóch naszych reprezentantów. Tuż za podium w ośmioosobowej stawce uplasował się Jakub Kramarczyk, który przepłynął ten wyczerpujący dystans w 16:56,09 min. Jeszcze lepiej spisał się multimedalista tychże mistrzostw 27-letni Artur Pióro, który dopłynął do  mety w 16:28,83 min, co w ostatecznym rozrachunku przełożyło się na drugą lokatę. Mistrzem Starego Kontynentu w tej specjalności z wynikiem 16:06,39 min został Włoch Federico Tamborrino, który przy okazji ustanowił nowy rekord mistrzostw. Czołową trójkę niemal czterosekundową stratą do naszego srebrnego medalisty uzupełnił Rosjanin Filipp Torisznyj.

Tuż za podium rywalizację w finale 100 metrów delfinem ukończyła Nina Bęben. 16-latka dwie długości basenu przepłynęła w 1:11,56 min, tracąc do trzeciej pozycji ponad cztery sekundy. Ze złotym medalem i nowym rekordem mistrzostw (1:04,08 min) powróci do swojego domu Ukrainka Marija Rieżyło, która o niespełna sekundę pokonała drugą na finiszu Polinę Biłałową oraz o ponad trzy sekundy rodaczkę Biłałowej, Anastazję Korolewą. Na eliminacjach swoją przygodę zakończyła Sandra Michałowska, która w gronie dziesięciu startujących pań uplasowała się na ostatnim miejscu.

Na koniec dnia rozegrany został finał żeńskiej sztafety 4×100 metrów. Polska drużyna kraulistek w składzie Anna Zadworna, Nina Bęben, Sandra Michałowska i Paulina Prusik (ta ostatnia w eliminacjach popłynęła z Klaudią Jarzewicz, Pauliną Grzelak oraz Natalią Strzeszewską) w stawce pięciu sztafet z łącznym wynikiem 4:33,19 min uplasowała się na piątej pozycji. Mistrzostwo Europy zgarnęły Rosjanki, które osiem długości basenu pokonały w 4:10,90 min. Przewaga reprezentantek Sbornej nad dwiema kolejnymi ekipami z Białorusi i Ukrainy była ogromna i wyniosła ponad 15 sekund.

Na półfinale swój udział w konkurencji 50 metrów kraulem zakończyła Anna Zadworna. Wynik, jaki w nim uzyskała – 28,99 s, dał jej ostatecznie dziesiąte miejsce. Eliminacji przebrnąć nie zdołały z kolei Paulina Prusik (17. pozycja), Klaudia Jarzewicz (21.) i Paulina Grzelak (22.). Ich los w eliminacjach setki w tym samym stylu podzielili Kacper Nowicki (14.), Jakub Kramarczyk (20.), Artur Pióro (30.), a także Igor Stempurski (31.).

Podsumowanie pierwszego dnia mistrzostw Europy 

Podsumowanie drugiego dnia mistrzostw Europy

Podsumowanie trzeciego dnia mistrzostw Europy

Podsumowanie czwartego dnia mistrzostw Europy

————

Fot.: Oficjalny fanpage Artura Pióro.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter

I consent to the terms and conditions

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL