Polskie kluby tuż za podium w futsalowej Lidze Mistrzyń Głuchych

Triumfem niemieckiego GTSV Essen zakończyła się szósta edycja Ligi Mistrzyń Głuchych w futsalu. Piłkarki MKSN Mazowsze Warszawa, które przed rokiem odebrały złote medale, tym razem zadowolić musiały się czwartą lokatą. Pozycję niżej w gronie jedenastu drużyn sklasyfikowano zawodniczki Korony Szczecin.

Podczas rozgrywanych w pierwszej połowie grudnia mistrzostw Europy w futsalu żeńska reprezentacja Polski sprawiła jedną z milszych niespodzianek w 2018 roku. Biało-czerwone po pełnym dramaturgii finałowym spotkaniu pokonały 6:5 Niemki, sięgając tym samym w fińskim Tampere po mistrzowski tytuł. Sukces ten odbił się szerokim echem w naszym kraju, a o niezwykłym wyczynie naszych pań rozpisywały się największe serwisy informacyjne. Po powrocie do domu czasu na odpoczynek oraz świętowanie pozostało niewiele, gdyż na horyzoncie pojawił się kolejny ważny turniej – Europejska Liga Mistrzów Głuchych w futsalu kobiet oraz mężczyzn. Na finał klubowych rozgrywek, których organizacji w dniach 2-6 stycznia br. podjął się Stuttgart, powołana została większość złotej drużyny.

W szóstej edycji futsalowej Ligi Mistrzów wystąpiło 20 zespołów męskich oraz 11 kobiecych. W rywalizacji pań zaprezentowały się dwie ekipy na co dzień trenujące nad Wisłą: Korona Szczecin oraz MKSN Mazowsze Warszawa. Przed rokiem w hiszpańskim Alcala de Henares żadna z ekip nie potrafiła znaleźć skutecznego sposobu na piłkarki ze stolicy. Warszawianki przez tamten turniej szły jak burza, a historyczny triumf w finale Europejskiej Ligi Mistrzyń Głuchych ostatecznie przypieczętowały zwycięstwem 8:4 nad szwedzką Hephatą Sztokholm.

Tegoroczne finały rozgrywek Mazowsze rozpoczęło od mocnego uderzenia. Podopieczne trenera Krzysztofa Łuczywka pokonały najpierw różnicą sześciu bramek Dresdner GSV (6:0) i CDC Altatorre (7:1). W spotkaniu, którego stawką był awans do ćwierćfinału z pierwszego miejsca w grupie A, zwyciężyły natomiast 2:0 z Doncaster Ladies DFC. Los w kolejnej rundzie skrzyżował warszawską ekipę ze szczecińską Koroną, drugim zespołem grupy B, która wcześniej zapisała na swoim koncie zwycięstwa z IK Hephatą Sztokholm (3:1) i St. John’s LDFC (5:1) oraz porażkę z GTSV Essen (1:3). Po mającym jednostronny przebieg spotkaniu warszawianki rozgromiły 13:4 drużynę ze Szczecina i zameldowały się w najlepszej czwórce turnieju. Koroniankom na osłodę pozostała już jedynie walka o lokaty 5-8.

W półfinale zespół trenera Łuczywka czekała ciężka przeprawa z dziewczynami z niemieckiego Essen, grupowymi pogromczyniami Szczecina. Warszawianki już na początku tego spotkania wyprowadziły mocny cios, po 20 minutach znakomitej gry odskoczyły rywalkom na prowadzenie 4:0. Szansę na walkę o złoto pogrzebała fatalna w ich wykonaniu druga połowa, w której otrzymały aż trzy czerwone kartki. Grająca w osłabieniu warszawska drużyna przegrała drugą połowę 1:6 i całe spotkanie 5:6.

W meczu o brąz niesłyszące piłkarki ze stolicy nie sprostały z gospodyniom ze Stuttgartu. Po 40-minutowej grze ekipa z Mazowsza uległa im 2:6 i w gronie jedenastu zespołów została sklasyfikowana na czwartej pozycji. Oczko niżej znalazły się zawodniczki Korony Szczecin, które w spotkaniach o rozkład miejsc 5-8. pokonały jedną bramką PS Sordapicena (5:4) oraz CDC Altatorre (4:3). Puchar dla zwyciężczyń Ligi Mistrzyń po triumfie 3:1 nad drużyną z Doncaster tym razem pojechał do Essen.

Skład MKSN Mazowsze Warszawa: Agnieszka Boćkowska, Anna Kuśmierek, Joanna Kaczmarczyk, Karolina Dampc, Lidia Maziarz, Marta Kaczmarczyk, Patrycja Kuczyńska, Paulina Prusinowska, Paulina Suchorowska, Volha Siarko.

Skład Korony Szczecin: Emilia Althoff, Ewa Liścioch, Izabela Kuźniak, Justyna Siwek, Karolina Jędrzejczyk, Karolina Mieczkowska, Karolina Wojtkiewicz, Marta Maciejewska, Monika Miśków, Sara Szadkowska.

Klasyfikacja końcowa Ligi Mistrzyń:
 1. GTSV Essen (Niemcy)
 2. Doncaster Ladies DFC (Wielka Brytania)
 3. GSG Stuttgart (Niemcy)
 4. MKSN Mazowsze Warszawa (Polska)
 5. Korona Szczecin (Polska)
 6. CDC Altatorre (Hiszpania)
 7. P. Sordapicena (Włochy)
 8. I.K. Hephata Sztokholm (Szwecja)
 9. Dresdner GSV (Niemcy)
 10. DLS Cergy-Pontoise (Francja)
 11. ST John’s Ladies DFC (Wielka Brytania)
Zwyciężczynie wszystkich edycji Ligi Mistrzyń Głuchych:

2014 – F.C. Youth Moskwa (Rosja)
2015 – S.S.S Milan (Włochy)
2016 – F.C. Youth Moskwa (Rosja)
2017 – C.D.S. Sevilla (Hiszpania)
2018 – MKSN Mazowsze Warszawa (Polska)
2019 – GTSV Essen (Niemcy)

————

Fot. dzięki uprzejmości MKSN Mazowsze Warszawa. Oficjalna strona klubu: http://mazowszewarszawa.pl/.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL