Głosujemy na sportowca maja!

Przedwczoraj zakończył się kolejny obfitujący w moc sportowych emocji miesiąc. Nadszedł zatem czas na wybranie sportowca maja. Poniżej przedstawiamy szóstkę (a właściwie siódemkę) nominowanych zawodników.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

– Adrian Castro (szermierka na wózkach)

Brązowy medalista igrzysk paraolimpijskich z Rio de Janeiro w szabli (kat. B). W konkurencji tej podczas tegorocznych trzech edycji zawodów Pucharu Świata za każdym razem lądował na podium. W lutym sięgnął w Eger po srebro, z marcowego turnieju w Pizie przywiózł już złoto. Wynik ten powtórzył przed kilkunastoma dniami w holenderskim Stadskanaal, gdzie w szabli również nie miał sobie równych.
Przeczytaj więcej.


– Patryk Chojnowski (tenis stołowy)

Czterokrotny medalista paraolimpijski w tenisie stołowym. Podczas drużynowych mistrzostw świata w Bratysławie powiększył swój sportowy dorobek o kolejny tytuł. Był jednym z trzech bohaterów finałowego starcia z Rosjanami, które zakończyło się zwycięstwem biało-czerwonych. Tym samym wraz z Igorem Misztalem i Pawłem Jabłońskim przywiózł do Polski złoto.
Przeczytaj więcej.


– Ewa Durska (lekkoatletyka)

Od kilkunastu lat nie schodzi z najwyższego stopnia podium. Trzykrotna mistrzyni igrzysk paraolimpijskich. W tym miesiącu udała się do Bangkoku na lekkoatletyczne mistrzostwa świata osób z niepełnosprawnością intelektualną INAS. W swojej popisowej konkurencji, pchnięciu kulą, była poza zasięgiem rywalek. W finale rzutu dyskiem wywalczyła brąz.
Przeczytaj więcej.


– Bartłomiej Mróz (badminton)

Jeden z najlepszych zawodników w swojej dyscyplinie. Po występach w Ugandzie, gdzie siegnął po dwa tytuły mistrza tego kraju, udał się na otwarte mistrzostwa Turcji. Z turnieju tego powrócił do Polski podwójnie złoty. W  Turkish Para-Badminton International 2017 święcił triumfy w grze pojedynczej i podwójnej wraz z Ilkerem Tuzcu.
Przeczytaj więcej.


– Barbara Niewiedział (lekkoatletyka)

Ilością wywalczonych medali spokojnie mogłaby obdzielić niejedną zawodniczkę. Jest jedną z najbardziej rozpoznawanych twarzy kategorii T20, w której rywalizuje na co dzień. Podczas mistrzostw świata INAS jej kolekcja trofeów została wzbogacona o kolejne dwa złote krążki. Była bezkonkurencyjna w biegach na 400 i 1500 metrów.
Przeczytaj więcej.


– Iwona Podkościelna i Aleksandra Tecław (kolarstwo szosowe)

Aktualne mistrzynie paraolimpijskie w tandemach w wyścigu ze startu wspólnego. Tegoroczny sezon startowy rozpoczęły od mocnego uderzenia. Z Pucharu Świata w belgijskiej Ostendzie powróciły do kraju z dwoma lokatami na podium. W czasówce uplasowały się na drugiej pozycji. W starcie wspólnym dały z siebie jeszcze więcej i – jak na mistrzynie przystało – ukończyły zawody na pierwszym miejscu.
Przeczytaj więcej.

 

W jaki sposób można oddać głos? Wystarczy wejść na naszego Facebooka i pod zdjęciem wybrać jedną z sześciu reakcji (lajk, serduszko, etc.). Do każdego zawodnika przypisana została jedna emotikonka. Dodatkowo nazwiska sportowców uszeregowaliśmy w kolejności alfabetycznej, żeby uniknąć faworyzowania któregokolwiek z kandydatów.

Na Wasze głosy czekamy do 5 czerwca (poniedziałek) do godziny 18:00 🙂 Zatem do dzieła!

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL