Pływanie: Drugie miejsce Dawida Tomczyka na zakończenie zawodów w Berlinie

Otwarte mistrzostwa Niemiec w pływaniu to już historia. Wielką radość polskim kibicom w ostatnim dniu sprawił Dawid Tomczyk, który w konkurencji 100 metrów stylem grzbietowym sklasyfikowany został wśród młodzieży na drugim miejscu.

W rozgrywanych wieczorem finałach zaprezentowało się ostatecznie pięcioro naszych zawodników. Na nieobecności Patryka Biskupa, Wojciecha Makowskiego, Pauliny Woźniak, Michała Golusa czy Kamila Rzetelskiego, których pomimo zdobytej kwalifikacji nie zobaczyliśmy jednak na pływalni, skorzystał chociażby Igor Hrehorowicz (S9). Tym samym trenujacy na co dzień we Wrocławiu 16-latek, choć pierwotnie zaplanowany miał występ w finale młodzieżowym 50 metrów stylem motylkowym, to popłynął w finale C, w którym był szósty (26. ogółem). Rezultat, jaki w nim uzyskał – 30,07 s (661 pkt.), wśród nastolatków pozwolił mu zająć piątą pozycję.

Znakomicie w Berlinie zaprezentował się Dawid Tomczyk (S9), który podobnie jak w Lignano Sabbiadoro rywalizację młodzieżowców na 100 metrów grzbietem ukończył w pierwszej trójce. Do wywalczonego przed dwoma tygodniami we Włoszech złota 17-latek tym razem dorzucił srebro. Wynik pozwalający Tomczykowi stanąć na podium – 1:09,55 min (699 pkt.) uzyskany został przez niego w finale B, w którym uplasował się na drugim miejscu, będąc tym samym dwunastym zawodnikiem tejże konkurencji. Na dziesiątym miejscu wśród nastolatków ostatecznie znalazł się Juliusz Trochimczuk (S1), trzy lokaty niżej uplasował się natomiast Przemysław Drąg (S11). W rozgrywanym dziś młodzieżowym finale Trochimczuk z czasem 3:00,16 min (504 pkt.) był piąty, uzyskane przez Drąga 1:25,98 min (466 pkt.) wystarczyło do zajęcia ósmej pozycji.

W finale A 200 metrów stylem zmiennym na start zdecydowała się Oliwia Jabłońska (SM10) będąca świeżo upieczoną rekordzistką Europy na 200 metrów delfinem. 21-latka w mocno obsadzonym finale tej konkurencji cztery długości basenu pokonała w 2:39,32 min (752 pkt.), co pozwoliło jej na zajęcie dziewiątego miejsca.

Podsumowanie pierwszego dnia startów

Podsumowanie drugiego dnia startów

Podsumowanie trzeciego dnia startów

————

Fot.: Robert Szaj/Polska Fundacja Paraolimpijska.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter

I consent to the terms and conditions

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL